سوالات و جواب های متداول

سوالات و جواب های متداول که توسط مخاطبان مطرح شده اند را در این صفحه می توانید مشاهده کنید. اگر سوالی دارید که در اینجا پاسخ داده نشده است، از طریق صفحه ارتباط با ما،‌ برای ما ارسال کنید.

آیا این نمایشگاه با مجوز رسمی برگزار می شود؟

بله. بر اساس رویه موجود،‌ گالری ها این فرآیند را بعهده دارند و تمام گواهی های حضور در نمایشگاه، با تأیید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دوزبانه (فارسی و انگلیسی) ارائه خواهد شد.

آثار کپی شده از اثر سایر هنرمندان پذیرفته می شود؟

خیر. در صورت ارسال اثر غیر اصل، در هر مرحله از نمایشگاه کنار گذاشته می شود و در وبسایت، اینستاگرام و کانال ووآت اطلاع رسانی می شود. مگر اینه که در شرایط نمایشگاه به صراحت به این موضوع اشاره شده باشد که آثار کپی با اجازه از هنرمندان پذیرفته می شود.

چرا در مرحله اول هزینه دریافت می کنید؟

هدف ووآرت از برگزاری این نمایشگاه، ایجاد فضایی کیفی و پیشرو برای هنرمندان و مخاطبان است. به همین جهت انتخاب آثار نه بر اساس منفعت اقتصادی،‌ بلکه بر اساس ویژگی های کیفی و در قالب یک کار حرفه ای انجام می شود. مبلغی ناچیزی که در ابتدا دریافت می شود، از طرفی از ارسال آثار متعدد جلوگیری می کند و از طرف دیگر به هنرمندان مطرح، اطمینان خاطر حضور در یک رویداد معتبر را می دهد.

اگر اثر من در مرحله اول انتخاب شود،‌ حتما درنمایشگاه برگزار شده در گالری ها شرکت داده می شود؟

آثار ارسالی در دو مرحله، به ترتیب توسط مدیر هنری ووآرت (عظمت السادات گرامیان) و داور (در هر نمایشگاه بر اساس موضوع تعیین می شود) ارزیابی می شوند. آثاری که در مرحله اول توسط مدیر هنری انتخاب می شوند،‌ بر اساس کیفیت و محتوای استاندارد یک اثر هنری مورد ارزیابی قرار می گیرند. در این مرحله محدودیتی به لحاظ تعداد برای انتخاب وجود ندارد. پس از آن،‌ آثار دارای معیارهای مطلوب، برای داور ارسال می شوند تا بطور دقیق و بر اساس کیفیت و مضمون اثر برای حضور در نمایشگاه برگزار شده در گالری ها انتخاب شوند. تعداد آثار حاضر در نمایشگاه محدود است و از این رو داور بهترین و مرتبط ترین آثار را انتخاب خواهد کرد.

چه آثاری در نمایشگاه آنلاین نمایش داده می شوند؟

همه آثاری که در مرحله اول داوری پذیرفته شده باشند،‌ در نمایشگاه آنلاین نمایش داده می شوند.

اثر من در نمایشگاه آنلاین سایت ووآرت قرار گرفته است. باید چه کاری انجام بدهم؟

تا یک هفته بعد از مهلت مشخص شده برای ارسال آثار، صبر کنید. در این فاصله داوری انجام می شود و به صاحبان آثار از طریق تلفن اطلاع داده می شود. فهرست نهایی آثار یک هفته بعد از مهلت مشخص شده در وبسایت اعلام می شود. اگر با شما تماس گرفته نشد، به معنی عدم انتخاب اثر شما برای حضور در گالری های مشخص شده است. برای شما گواهی حضور در نمایشگاه آنلاین صادر و فایل آن از طریق تلگرام ارسال می شود.

چه آثاری در گالری ها نمایش داده می شوند؟

آثار منتخب نهایی داور هر نمایشگاه که هزینه شرکت در نمایشگاه را پرداخت کرده باشند،‌ زینت بخش دیوار گالری های هر دوره خواهند بود.

چه تضمینی برای کیفی بودن نمایشگاه وجود دارد؟

وجود تیم برگزاری معتبر، ارزیابی دو مرحله ای،‌ همکاری با گالری های مطرح، برگزاری تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مواردی هستند که می توانند به شما در زمینه کیفیت نمایشگاه اطمینان خاطر بدهند.

اگر بعد از واریز هزینه حضور در نمایشگاه،‌به علت مشکلاتی امکان حضور پیدا نکنم،‌ آیا هزینه من برگردانده می شود؟

داور مسابقه تعداد آثار بیشتری از ظرفیت نمایشگاه را به ووآرت معرفی می کند. اگر پس از اعلام نظر داور و قبل از پرداخت هزینه شرکت در نمایشگاه منصرف شوید، با هنرمندان بعدی تماس گرفته می شود و اثر شما بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی در نمایشگاه آنلاین باقی می ماند و گواهی حضور در نمایشگاه آنلاین برای شما صادر می شود. اما اگر بعد از واریز وجه، درخواست بازگرداندن وجه را داشته داشید،‌ به هیچ وجه ممکن نیست.

آیا هزینه آثاری که در مرحله اول ارزیابی پذیرفته نشوند،‌ برگردانده می شود؟

بازگشت وجه پرداخت شده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

آیا به همه هنرمندان راه یافته به گالری آنلاین،‌صفحه اختصاصی در ووآرت می دهید؟

خیر. صفحه اختصاصی به هنرمندان اول تا سوم هر فراخوان اختصاص داده می شود.

جایزه اثر برگزیده به چه شکل پرداخت می شود؟

از طریق پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت.

آیا حضور هنرمند در گالری الزامی است؟

تیم ووآرت از دیدار روی ماه شما خوشحال می شود و به آن افتخار می کند، اما لزومی به حضور فیزیکی در نمایشگاه وجود ندارد.

آثار پذیرفته شده چطور باید ارسال شوند؟

آثار منتخب باید توسط پست پیش تاز و با بسته بندی مطلوب به آدرس تعیین شده ارسال شوند.

آثار چطور برگردانده می شود؟

آثار ارسالی در همان بسته بندی دریافت شده توسط ووآرت به آدرس ارسالی که هنرمند روی بسته نوشته است، ارسال می شود.

برای بازگرداندن آثار چه مبلغی باید واریز شود؟

آثار با هزینه ووآرت برای هنرمندان بازگردانده می شود و هزینه ای بابت این موضوع دریافت نمی شود.

آیا می توانم در حین برگزاری نمایشگاه، اثرم را از روی دیوار بردارم؟

آثار قرارگرفته بر روی دیوار، تنها در صورتی برداشته می شوند که منع قانونی، تخلف یا تقلبی صورت گرفته باشد. در این صورت تمام تبعات آن بر عهده هنرمند می باشد.