سوالات و جواب های متداول

سوالات و جواب های متداول که توسط مخاطبان مطرح شده اند را در این صفحه می توانید مشاهده کنید. اگر سوالی دارید که در اینجا پاسخ داده نشده است، فقط در بخش «دیدگاه ها»ی انتهای همین صفحه مطرح کنید تا پاسخ داده شود.

آثار کپی شده از اثر سایر هنرمندان پذیرفته می شود؟

خیر. در صورت ارسال اثر غیر اصل، در هر مرحله از نمایشگاه کنار گذاشته می شود و در وبسایت، اینستاگرام و کانال ووآت اطلاع رسانی می شود. مگر اینکه که در شرایطی به صراحت به این موضوع اشاره شود که آثار کپی با اجازه از هنرمندان پذیرفته می شود.

آیا در مرحله اول هزینه دریافت می کنید؟

خیر. در مرحله ارزیابی اولیه که توسط کیوریتور انجام می شود، هزینه ای دریافت نمی شود.

اگر اثر من در مرحله اول انتخاب شود،‌ حتما درنمایشگاه گاریبالدی شرکت داده می شود؟

آثار ارسالی در دو مرحله، به ترتیب توسط مدیر هنری ووآرت و سپس داوران ارزیابی می شوند. آثاری که در مرحله اول توسط مدیر هنری انتخاب می شوند،‌ بر اساس موضوع مشخص شده، کیفیت و محتوای استاندارد اثر هنری و بر اساس ضوابط فرمی و محتوایی فراخوان این نمایشگاه ارزیابی می شوند. در این مرحله هر هنرمند می تواند تا 5 اثر ارسال کند. آثار دارای معیارهای مطلوب، به هنرمند معرفی میشوند تا در سامانه داوری بارگذاری شوند و در اختیار داوران قرار بگیرند. آثاری که بیشترین امتیاز را از داوران بدست بیاورند، برای نمایش در گالری انتخاب می شوند.

چه آثاری در نمایشگاه آنلاین نمایش داده می شوند؟

همه آثاری که در مرحله اول ارزیابی توسط مدیر هنری/کیوریتور پذیرفته شده باشند،‌ در نمایشگاه آنلاین ارزیابی نمایش داده می شوند.

آیا به همه آثار راه پیدا کرده به نمایشگاه آنلاین، گواهی حضور داده میشود؟

«گواهی حضور در نمایشگاه آنلاین» به صورت فایل، تنها به هنرمندانی که آثار آنها در مرحله داوری پذیرفته شده باشد، اما به هر دلیل امکان حضور در نمایشگاه مودیکا را پیدا نکرده باشد، ارائه می شود. عنوان گواهی ارائه شده چنین است:

«گواهی حضور در بخش آنلاین نمایشگاه زن ایرانی به روایت زن ایرانی»

 • برای تنظیم و صدور گواهی، مبلغ هفتاد هزار تومان دریافت می شود.
 • گواهی حاوی آرم ووآرت و امضای مدیر ووآرت خواهد بود.

من با پیام کیوریتور، آثار خودم را در سامانه داوری بارگذاری کردم. حالا باید چه کاری انجام بدهم؟

تا زمان اعلام شده برای اعلام نتایج صبر کنید. در این فاصله داوری انجام می شود و به صاحبان آثار از طریق ایمیل اطلاع داده می شود. فهرست نهایی آثار یک هفته بعد از مهلت مشخص شده در وبسایت اعلام می شود. اگر با شما تماس گرفته نشد، به معنی «عدم انتخاب» اثر شما برای حضور در گالری تئاتر گاریبالدی است.

چه آثاری در گالری تئاتر گاریبالدی نمایش داده می شوند؟

آثار منتخب نهایی داوران که هنرمندان خالق آنها هزینه حضور را پرداخت کرده باشند،‌ زینت بخش دیوار گالری تئاتر گاریبالدی خواهند بود.

چه تضمینی برای کیفی بودن نمایشگاه وجود دارد؟

وجود تیم برگزاری معتبر، ارزیابی دو مرحله ای،‌ همکاری با گالری معتبر و بین المللی بودن، همکاری با شهرداری مودیکا و بنیاد تئاتر گاریبالدی از مواردی هستند که می توانند به شما در زمینه کیفیت نمایشگاه اطمینان خاطر بدهند. برای اطلاع از بازخورد و کیفیت خدمات این نمایشگاه، سوابق نمایشگاه های قبلی را مرور کنید.

اگر بعد از واریز هزینه حضور در نمایشگاه،‌به علت مشکلاتی امکان حضور پیدا نکنم،‌ آیا هزینه من برگردانده می شود؟

بر اساس ترتیب امتیاز دریافتی آثار با هنرمندان تماس گرفته خواهد شد تا با ارسال فایل اصلی اثر (منظور فایل خام نیست) و پرداخت هزینه شرکت در نمایشگاه، ثبت نام خود را تکمیل کنند. اگر پس از اعلام نظر داور و قبل از پرداخت هزینه شرکت در نمایشگاه منصرف شوید، با هنرمندان بعدی تماس گرفته می شود. اما اگر بعد از واریز وجه، درخواست بازگرداندن وجه را داشته داشید،‌ به هیچ وجه ممکن نیست.

آیا به همه هنرمندان راه یافته به گالری آنلاین،‌صفحه اختصاصی در ووآرت می دهید؟

خیر. صفحه ویژه، به هنرمندان اول تا سوم هر فراخوان اختصاص داده می شود.

آیا به آثار برگزیده جایزه پرداخت می شود؟

از آنجا که این نمایشگاه تا زمان تنظیم این متن، فاقد حامی می باشد، با توجه به هزینه های بسیار بالای برگزاری این نمایشگاه در یک کشور خارجی، امکان پرداخت جایزه نقدی وجود ندارد و فقط نفرات برگزیده اول تا سوم انتخاب و معرفی می شوند و برای آنها گواهی صادر می شود. در صورت دریافت پیشنهاد حمایت از طرف افراد و یا سازمان ها برای تأمین این هزینه، با کمال میل در این زمینه هم اقدام خواهد شد.

آیا حضور هنرمند در گالری الزامی است؟

لزومی برای حضور فیزیکی هنرمندان صاحب آثار در نمایشگاه وجود ندارد.

آیا برای هنرمندان دعوتنامه برای دریافت ویزا ارسال می شود؟

باتوجه به تعداد زیاد هنرمندان و همینطور تعهدات قانونی زیاد دعوت کننده، این امکان وجود ندارد.

آثار پذیرفته شده چطور باید ارسال شوند؟

آثار منتخب باید فقط و فقط از طریق ایمیل و با ضوابط تعیین شده ارسال شوند. چاپ آثار بر عهده ووآرت خواهد بود. برای مشاهده شرایط آثار، به فراخوان نمایشگاه مراجعه کنید.

آیا آثار به هنرمندان برگردانده می شود؟

ووآرت می تواند از تصویر آثار دریافتی برای موارد تبلیغاتی مربوط به «همین» نمایشگاه استفاده کند. اما این موضوع هیچ حقی درمورد اصل اثر برای ووآرت ایجاد «نخواهد کرد». نسخه «چاپ شده» آثار حاضر در نمایشگاه، متعلق به ووآرت خواهد بود و تصمیم گیری درباره آنها ـ غیر از موارد نمایشگاهی ـ با مصارف غیر عمومی و غیر اقتصادی بر عهده ووآرت می باشد.

آیا می توانم در حین برگزاری نمایشگاه، از حضور در نمایشگاه انصراف بدهم؟

آثار قرارگرفته بر روی دیوار، تنها در صورتی برداشته می شوند که منع قانونی، تخلف یا تقلبی صورت گرفته باشد. در این صورت تمام تبعات آن بر عهده هنرمند می باشد. در سایر موارد، با توجه به تعهدی که به گالری تئاتر گاریبالدی داده شده است، امکان برداشتن اثر وجود ندارد.

آیا عکس های ثبت شده توسط موبایل هم پذیرفته می شوند؟

بله. آثار دارای کیفیت و ابعاد مطلوب خلق شده با هر ابزار ثبت عکس، می توانند در این نمایشگاه شرکت کنند.

در آثار فتومونتاژ می توان از عکس های قدیمی استفاده کرد؟

بله. محدودیت زمانی وجود ندارد.

ابعاد و نحوه ارائه عکس ها در گالری به چه صورت خواهد بود؟

عکس های نمایشگاه در ابعاد ۳۰ * ۴۵ سانتی متر و بر روی کاغذ مخصوص عکاسی با بهترین کیفیت ممکن چاپ خواهند شد. عکس نصب شده بر روی شاسی در طول زمان به علت مواد شیمیایی موجود در چسب آسیب می بیند و این شیوه برای فروش اثر، استاندارد و حرفه ای به شمار نمی رود. یکی از روش های عرف ارائه اثر در محل برگزاری،‌ ارائه به شکل نصب عکس روی مقوای مخصوص (۲۲۰ یا ۲۷۰ گرمی) و نصب مقوا روی دیوار گالری است که آثار این نمایشگاه هم به همین شکل ارائه خواهند شد. حالت دیگر چاپ PVC هست که هزینه بیشتری و قطعا کیفیت بالاتری دارد. در تلاش هستیم که آثار به شکل دوم ارائه شود.

اگر هنرمند در ارسال فایل یا اطلاعات دچار اشتباه شود، چه تصمیمی گرفته می شود؟

شرایط ارسال آثار برای شرکت در نمایشگاه، بطور کامل و جزء به جزء در متن فراخوان و صفحه سوالات متداول، بیان شده است. عدم توجه هنرمندان به هر مورد، می تواند در مسیر و زمان اجرای مراحل، خلل وارد کنید. درصورتیکه هنرمند در ارسال فایل یا اطلاعات دچار اشتباه شود، به سبب محدودیت های پرسنلی و زمانی، برگزارکننده حق دارد برای تصحیح اشتباه یا انجام اموری که بر عهده هنرمند بوده و انجام نشده، هزینه متعارف دریافت کند و یا اثر را در هر مرحله از چرخه نمایشگاه خارج کند.

قیمت گذاری و فروش آثار در مودیکا و پرداخت مبلغ به هنرمندان در ایران به چه شکل انجام خواهد شد؟

هزینه پیشنهادی گالری گاریبالدی بر اساس عرف قیمت گذاری «عکس» در محل برگزاری و همسان با نمایشگاه های قبلی، برای هر اثر، 30 یورو بود. قیمتی که ووآرت برای هر اثر تعیین کرده، 60 یورو است. ان شاالله در صورت فروش آثار، همه این مبلغ به هنرمندان تعلق دارد که با کسر هزینه های تبدیل و انتقال وجه به ایران که شرکت های واسطه دریافت می کنند، مبلغ نهایی به تومان به کارت هنرمندان واریز خواهد شد.

در صورت بروز اختلاف نظر، مشکل چطور حل خواهد شد.

بر اساس عرف و با مراجعه به داور بی طرف مورد تأیید دو طرف، به مشکل رسیدگی خواهد شد.

The last comment needs to be approved.
2 پاسخ
 1. mahsaazarnivar گفته:

  درود بر شما
  آیا عکس ها در نمایشگاه قیمت گذاری میشوند برای فروش و یا فروش عکس ها در سایت ووآرت انجام میشود؟
  قیمت گذاری توسط کیوریتور انجام میشود؟
  با تشکر از زحمات شما

  پاسخ
  • ووآرت گفته:

   سلام. وقت شما بخیر.
   هزینه پیشنهادی گالری گاریبالدی بر اساس عرف قیمت گذاری عکس در محل برگزاری و طبق نمایشگاه های قبلی، رای هر اثر، ۳۰ یورو بود. قیمتی که ووآرت برای هر اثر تعیین کرد، ۶۰ یورو است. ان شاالله در صورت فروش آثار، همه این مبلغ به هنرمندان تعلق دارد که با کسر هزینه های تبدیل و انتقال وجه به ایران که شرکت های واسطه دریافت می کنند، مبلغ نهایی به تومان به کارت هنرمندان واریز خواهد شد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *