سوالات و جواب های متداول

سوالات و جواب های متداول که توسط مخاطبان مطرح شده اند را در این صفحه می توانید مشاهده کنید. اگر سوالی دارید که در اینجا پاسخ داده نشده است، فقط در بخش «دیدگاه ها»ی انتهای همین صفحه مطرح کنید تا پاسخ داده شود.

آثار کپی شده از اثر سایر هنرمندان پذیرفته می شود؟

خیر. در صورت ارسال اثر غیر اصل، در هر مرحله از نمایشگاه کنار گذاشته می شود و در وبسایت، اینستاگرام و کانال ووآت اطلاع رسانی می شود. مگر اینکه که در شرایطی به صراحت به این موضوع اشاره شود که آثار کپی با اجازه از هنرمندان پذیرفته می شود.

آیا در مرحله اول هزینه دریافت می کنید؟

هدف ووآرت از برگزاری این نمایشگاه، ایجاد فضایی کیفی و پیشرو برای هنرمندان و مخاطبان است. به همین جهت انتخاب آثار نه بر اساس منفعت اقتصادی،‌ بلکه بر اساس ویژگی های کیفی و در قالب یک کار حرفه ای انجام می شود. مبلغی ناچیزی که قرار بود در ابتدا دریافت شود، از طرفی از ارسال آثار متعدد جلوگیری می کند، از طرف دیگر به هنرمندان مطرح، اطمینان خاطر حضور در یک رویداد معتبر را می دهد و در نهایت در صورت پذیرفته نشدن کار در مرحله داوری، از آنها دربرابر پرداختن هزینه زیاد حفاظت می کند. با توجه به تعدد درخواست هنرمندان، این مبلغ برداشته شد و ارزیابی اولیه، رایگان انجام خواهد شد.

اگر اثر من در مرحله اول انتخاب شود،‌ حتما درنمایشگاه گاریبالدی شرکت داده می شود؟

آثار ارسالی در دو مرحله، به ترتیب توسط مدیر هنری ووآرت و سپس داوران ارزیابی می شوند. آثاری که در مرحله اول توسط مدیر هنری انتخاب می شوند،‌ بر اساس کیفیت و محتوای استاندارد اثر هنری و بر اساس ضوابط فرمی و محتوایی فراخوان این نمایشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرند. در این مرحله هر هنرمند می تواند تا ۵ اثر ارسال کند و محدودیتی به لحاظ تعداد برای انتخاب وجود ندارد. پس از آن،‌ آثار دارای معیارهای مطلوب، برای داوران ارسال می شوند تا بطور دقیق و بر اساس کیفیت و مضمون اثر برای حضور در نمایشگاه برگزار شده در گالری انتخاب شوند. به سبب اهداف و بین المللی بودن نمایشگاه، داوران بهترین و مرتبط ترین آثار را انتخاب خواهد کرد.

چه آثاری در نمایشگاه آنلاین نمایش داده می شوند؟

همه آثاری که در مرحله اول ارزیابی توسط مدیر هنری/کیوریتور پذیرفته شده باشند،‌ در نمایشگاه آنلاین نمایش داده می شوند.

آیا به همه آثار راه پیدا کرده به نمایشگاه آنلاین، گواهی حضور داده میشود؟

خیر. «گواهی حضور در نمایشگاه آنلاین» به صورت فایل , تنها به هنرمندانی که آثار آنها در مرحله داوری پذیرفته شده باشد، اما به هر دلیل امکان حضور در نمایشگاه مودیکا را پیدا نکرده باشد، ارائه می شود. عنوان گواهی ارائه شده چنین است:

«گواهی حضور در اولین نمایشگاه آنلاین عکاسان زن ایرانی در وبسایت ووآرت»

 • برای تنظیم و صدور گواهی، مبلغ پنجاه هزار تومان دریافت می شود.
 • گواهی حاوی آرم ووآرت و امضای مدیر ووآرت خواهد بود.

اثر من در نمایشگاه آنلاین سایت ووآرت قرار گرفته است. باید چه کاری انجام بدهم؟

تا زمان اعلام شده برای اعلام نتایج صبر کنید. در این فاصله داوری انجام می شود و به صاحبان آثار از طریق ایمیل اطلاع داده می شود. فهرست نهایی آثار یک هفته بعد از مهلت مشخص شده در وبسایت اعلام می شود. اگر با شما تماس گرفته نشد، به معنی «عدم انتخاب» اثر شما برای حضور در گالری تئاتر گاریبالدی است.

چه آثاری در گالری تئاتر گاریبالدی نمایش داده می شوند؟

آثار منتخب نهایی داوران که هنرمندان خالق آنها هزینه حضور را پرداخت کرده باشند،‌ زینت بخش دیوار گالری تئاتر گاریبالدی خواهند بود.

چه تضمینی برای کیفی بودن نمایشگاه وجود دارد؟

وجود تیم برگزاری معتبر، ارزیابی دو مرحله ای،‌ همکاری با گالری معتبر و بین المللی بودن، از مواردی هستند که می توانند به شما در زمینه کیفیت نمایشگاه اطمینان خاطر بدهند.

اگر بعد از واریز هزینه حضور در نمایشگاه،‌به علت مشکلاتی امکان حضور پیدا نکنم،‌ آیا هزینه من برگردانده می شود؟

بر اساس امتیاز دریافتی آثار، به ترتیب با هنرمندان تماس گرفته خواهد شد تا هزینه شرکت در نمایشگاه را پرداخت کنند. اگر پس از اعلام نظر داور و قبل از پرداخت هزینه شرکت در نمایشگاه منصرف شوید، با هنرمندان بعدی تماس گرفته می شود. اما اگر بعد از واریز وجه، درخواست بازگرداندن وجه را داشته داشید،‌ به هیچ وجه ممکن نیست.

چرا هزینه ارزیابی اولیه آثار برداشته شد؟

به علت درخواست های متعدد هنرمندان، در مرحله اول ارزیابی، هزینه ای دریافت نمی شود و رایگان است.

آیا به همه هنرمندان راه یافته به گالری آنلاین،‌صفحه اختصاصی در ووآرت می دهید؟

خیر. صفحه اختصاصی به هنرمندان اول تا سوم هر فراخوان اختصاص داده می شود.

آیا به آثار برگزیده جایزه پرداخت می شود؟

از آنجا که این نمایشگاه تا زمان تنظیم این متن، فاقد حامی می باشد، با توجه به هزینه های بسیار بالای برگزاری این نمایشگاه در یک کشور خارجی، امکان پرداخت جایزه نقدی وجود ندارد و فقط نفرات برگزیده اول تا سوم انتخاب و معرفی می شوند و برای آنها گواهی صادر می شود. در صورت دریافت پیشنهاد حمایت از طرف افراد و یا سازمان ها برای تأمین این هزینه، با کمال میل در این زمینه هم اقدام خواهد شد.

آیا حضور هنرمند در گالری الزامی است؟

لزومی برای حضور فیزیکی هنرمندان صاحب آثار در نمایشگاه وجود ندارد.

آثار پذیرفته شده چطور باید ارسال شوند؟

آثار منتخب باید از طریق ایمیل و با ضوابط تعیین شده ارسال شوند. چاپ آثار بر عهده ووآرت خواهد بود.

 • دریافت آثار تنها از طریق ایمیل woart.ir@gmail.com انجام می شود.
 • موارد ارسالی مجاز و مورد نیاز عبارتند از «تصویر فیش/رسید پرداختی» به همراه حداکثر ۵ عکس.
 • عنوان ایمیل (Subject) باید به صورت «نام و نام خانوادگی – نمایشگاه عکس مودیکا» باشد. در غیر اینصورت اثر شما پذیرفته «نخواهد شد». بعنوان نمونه به سه مورد زیر توجه کنید:
  • مهدی امیری – نمایشگاه عکس مودیکا – تک عکس
 •  یا
  • مهدی امیری – نمایشگاه عکس مودیکا – مجموعه عکس
 • یا
  • مهدی امیری – نمایشگاه عکس مودیکا – هر دو بخش

اندازه عکس ها:

 • اندازه بزرگترین ضلع عکس ۱۴۰۰ پیکسل باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از ۱۴۰۰ پیکسل بیشتر نباشد)  Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از ۱ مگابایت بیشتر نباشد. عکس ها باید با فرمت jpg ذخیره شوند. می توانید فیلم راهنمای روش تغییر سایز عکس را از این لینک زیر دانلود کنید.

آثار چطور برگردانده می شود؟

ووآرت می تواند از تصویر آثار پذیرفته شده برای موارد تبلیغاتی مربوط به «همین» نمایشگاه استفاده کند. اما این موضوع هیچ حقی درمورد اصل اثر برای ووآرت ایجاد «نخواهد کرد». نسخه «چاپ شده» آثار حاضر در نمایشگاه، متعلق به ووآرت خواهد بود و تصمیم گیری درباره آنها ـ غیر از موارد نمایشگاهی ـ با مصارف غیر عمومی و غیر اقتصادی بر عهده ووآرت می باشد.

آیا می توانم در حین برگزاری نمایشگاه، از حضور در نمایشگاه انصراف بدهم؟

آثار قرارگرفته بر روی دیوار، تنها در صورتی برداشته می شوند که منع قانونی، تخلف یا تقلبی صورت گرفته باشد. در این صورت تمام تبعات آن بر عهده هنرمند می باشد. در سایر موارد، با توجه به تعهدی که به گالری تئاتر گاریبالدی داده شده است، امکان برداشتن اثر وجود ندارد.

آیا عکس های ثبت شده توسط موبایل هم پذیرفته می شوند؟

بله. با توجه به درخواست هنرمندان و کیفیت آثار دریافتی، این آثار هم پذیرفته می شوند.

در آثار فتومونتاژ می توان از عکس های قدیمی استفاده کرد؟

بله. تاریخ آفرینش خود اثر فتومونتاژ ملاک است که باید بعد ۱ فروردین سال ۱۳۹۵ باشد.

ابعاد و نحوه ارائه عکس ها در گالری به چه صورت خواهد بود؟

عکس های نمایشگاه در ابعاد ۳۰ * ۴۵ سانتی متر و بر روی کاغذ مخصوص عکاسی با بهترین کیفیت ممکن چاپ خواهند شد. عکس نصب شده بر روی شاسی در طول زمان به علت مواد شیمیایی موجود در چسب آسیب می بیند و این شیوه برای فروش اثر، استاندارد و حرفه ای به شمار نمی رود. یکی از روش های عرف ارائه اثر در محل برگزاری،‌ ارائه به شکل نصب عکس روی مقوای مخصوص (۲۲۰ یا ۲۷۰ گرمی) و نصب مقوا روی دیوار گالری است که آثار این نمایشگاه هم به همین شکل ارائه خواهند شد. حالت دیگر چاپ PVC هست که هزینه بیشتری و قطعا کیفیت بالاتری دارد. در تلاش هستیم که آثار به شکل دوم ارائه شود.